Bizden Mesaj

tuncay demir, natural tv, genel yayın yönetmeni

AFRİKA bugün sosyal, ekonomik ve siyasal alanda dikkat çekici ilerlemesi ile tekrar DÜNYA’nın ilgi odağı haline gelmiştir. AFRİKA’nın geleceğinde atacağımız adımlar, kıtanın stratejik ve ekonomik konumu ülkemiz açısından önemi herkes tarafından bilinmektedir.

TÜRKİYE’nin AFRİKA çalışma hedefleri doğrultusunda, bölgedeki medya açığını tespit ederek, Ülkemizin AFRİKA’daki, ekonomik ve stratejik çalışmaları destekleyeceğini öngörerek, 2017 yılında NATURAL TV ismiyle AFRİKA’ya hitap eden İngilizce ve Fransızca dilinde yayın yapan televizyon kanalını kurduk.

NATURAL TV, AFRİKA’da yaklaşık 500 milyon izleyiciye ASTRA uydusu üzerinden ulaşmaktadır.

NATURAL TV kanalının yayın yaptığı ülkelerdeki izleyicilerin, WHATSAPP ve MAİL üzerinden yoğun olarak önemli ve olumlu geri dönüşlerini almaktayız.

AFRİKA'nın gelişen ekonomileri arasındaki GANA, NİJER, NİJERYA, SENEGAL, GAMBİYA, GİNE, GİNE BİSSAU, SİERRA LOENE, LİBERYA, FİLDİŞİ KIYISI, BURKİNA FASO, TOGO, BENİN, KAMERUN, GABON, ÇAD, KONGO ve ANGOLA ülkeleri kanalımızı ASTRA uydusu aracılığıyla izlemektedir.

NATURAL TV,  Haber, Spor, Sağlık, Tarım, Kültür, Turizm, Eğitim, Film, Dizi ve Çizgi Film, içerikleriyle AFRİKA’ya yayın yapan ilk TÜRK KANALI’dır.

Yaptığımız yayınlarda, ülkemizin menfaatleri ve imajı daima önceliğimizdir.

Yayınladığımız haberler ve programlarda uyguladığımız bu hassas politika ile yayın yaptığımız AFRİKA ülke vatandaşlarının TÜRKİYE’ye var olan sevgisi daha da artırmıştır.

Yayınlarımız İNGİLİZCE ve FRANSIZCA dilindedir. Yayın yaptığımız ülkelerden gelen izleyici dönüşleri, bölge halkının ülkemize olan sevgisinin çok yüksek düzeyde olduğunu göstermektedir.

AFRİKA halkının TÜRKİYE’ye olan sevgisi kanalımızın izlenirliğini bölgede üst sıralara çıkarmıştır.

Anadolu Ajansı ile yaptığımız anlaşma gereği AA’dan aldığımız haber görüntüleriyle bölgeye her saat başı FRANSIZCA ve İNGİLİZCE dilinde spikerlerimizin sunumuyla yayınladığımız haberlerde, TÜRKİYE ve DÜNYA gündemini ekranlarımıza getirmekteyiz.

TÜRK içerikli yapımlar, sağlık, kültür, eğitim ve tarım konulu programlar ile izlenirliliğimiz bölgede her geçen gün artmaktadır.

DEİK tarafından düzenlenen TÜRKİYE-AFRİKA Ekonomik İş Formları toplantılarında CUMHURBAŞKANI’mızın yaptığı konuşmalarıda canlı olarak yayınlamaktayız.

NATURAL TV özellikle MAARİF VAKFI ile yaptığı program ve reklam çalışmalarıyla FETÖ terör örgütünün tehlikelerini, kanalımız üzerinden bölge halkına anlatarak bu örgütle mücadelede etmektedir.

Başta THY, TÜRKİYE MAARİF VAKFI, ETİ MADEN A.Ş, Özel Hastaneler, Gıda Firmaları ve Üniversitelerimiz olmak üzere birçok TÜRK Firmalarıyla reklam ve tanıtım çalışmaları da yapmaktayız.

Yaptığımız çalışmalarla TÜRKİYE’nin AFRİKA ile olan ticaretine kanalımız aracılığıyla katkıda da bulunmaktayız.

NATURAL TV’de yayınlanan reklamlarla birçok firma, AFRİKA ülkelerine bayilikler de vermektedir.

NATURAL TV’de TÜRKİYE’nin gurur kaynağı olan İSTANBUL Havaalanının görsellerini, TÜRKİYE’nin turizm bölgelerini,  Ülkemizin yükselen ekonomik potansiyelini, TİKA’nın hizmetlerini, MAARİF VAKFI’nın AFRİKA’daki eğitim ataklarını, YTB’nin AFRİKA’lı öğrencilere verdiği hizmetleri, Sağlık Turizmini ve TÜRKİYE’nin sağlıktaki potansiyelini, DEİK toplantılarını ve BÜYÜKELÇİ’lerin yer aldığı programları, NATURAL TV de sık sık yayınlamaktayız.

Bu yayınlar AFRİKA’lı insanların düşüncelerinde oluşan TÜRKİYE imajına son derece olumlu katkılar yapmaktadır.

Natural TV ailesi olarak Dünya’nın yöneldiği AFRİKA’da ülkemizi en güzel şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. ve AFRİKA’nın tek TÜRK kanalı olmasının bilincindeyiz.

Daha güzel ve mutlu yarınlarda buluşmak dileği ile sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.                       

Tuncay DEMİR
NATURAL TV
GENEL MÜDÜR